W dzisiejszych czasach niestety niemal każdy z rodziców boryka się z rożnymi wadami postawy u swoich dzieci. W dużej mierze wynika to ze stylu życia i złych nawyków. Komputery i tablety sprawiają, ze nasze dzieci stają się leniwe i niechętnie podejmują się aktywności sportowych. Z kolei bogata oferta w telewizji sprawia, że dużo czasu nasze dzieci spędzają na kanapie i nieprawidłowej pozycji.

Dlatego im wcześniej uświadomimy sobie problem i zaczniemy go eliminować, tym lepiej dla naszych dzieci, a przecież każdy chce dla nich jak najlepiej.

Wizyta u specjalisty

Wiem, wiem, ameryki nie odkryłem i każdy może na to wpaść. Jednak okazuje się że nie każdy wie, że krzywe plecy mogą mieć różne podłoże, np. słabe mięśnie przy barkach, kiepska kondycja naszych bioder lub nieprawidłowe ułożenie stóp. Jeśli decydujemy się na ćwiczenia, warto poszukać naprawdę dobrego specjalisty bowiem nieprawidłowy dobór ćwiczeń raczej pogłębi problem. Są tacy, którzy ciągle się uczą, uczestniczą w różnych ogólnoświatowych seminariach by być na bieżąco. Tacy specjaliści są na wagę złota.

Pajączek

Pajączek jest urządzeniem korekcyjnym stworzonym do wspomagania utrzymania prawidłowej postawy zarówno dzieci jak i dorosłych. Jego celem jest zapobieganie garbieniu się. Gdy tracimy prawidłową postawę np. podczas czytania pajączek wydaje sygnał dźwiękowy przypominając nam o właściwym ustawieniu ciała. Może być ważny szczególnie podczas wzrostu, gdy postawa naszego ciała dopiero się kształtuje.

Jazda konna

Osobiście znam rodziców, którzy długo walczyli z krzywymi plecami u swoich dzieci , jak mówią, pomogły dopiero lekcje jazdy konnej. Powód jest bardzo prosty: U jeźdźca obok łydek szczególnie mocno pracują górne partie mięśni. Dlatego wielu lekarzy zaleca jazdę konną w celu skorygowania wad postawy. Na koniu jazda w pozycji przygarbionej jest bowiem bardzo bardzo utrudniona lub wręcz niemożliwa. Warto spróbować bo efekty mogą być niesamowite. Oprócz prawidłowej postawy jada konna wpływa również na dotlenienie mózgu (c z kolei wzmaga kreatywność u dziecka), uczy cierpliwości, wzmacnia poczucie samodzielności i niezależności u dziecka a więc wiary we własne siły co jest dzisiaj szczególnie ważne.

”Akademia_Pianina”

Pływanie

Dobroczynny wpływ pływania na nasze ciało zna chyba każdy. Kojarzymy tę aktywność z poprawą koordynacji, kondycji i budowy ciała. Jednak czasami trudno nam spojrzeć na nią w świetne poprawy postawy naszego ciała. A to właśnie pływanie świetnie sprawdza się we wzmocnieniu mięśni grzbietu, a więc tych które na co dzień są zaniedbywane. Pływanie powoduje również odciążenie kręgosłupa gdyż w wodzie nasze ciało wazy 1/10 swojej masy na lądzie. Ponad to, poprawia wydolność oddechową i objętość płuc oraz relaksuje, co przy obecnym poziomie stresu jaki każdy z nas doświadcza jest niezwykle cenne.

Odpowiednie biurko

Nasze dzieci sporo czasu spędzają w pozycji siedzącej odrabiając lekcje, rysując czy czytając. Trzeba również jasno powiedzieć że każdy z wymienionych wyżej sposobów nie przyniesie efektów jeśli nie zaczniemy walczyć ze złymi nawykami, a są nimi np. siedzenie krzywo, podpieranie się czy zawijanie nogi pod uda. Możemy zdecydować się na ciągłe upominanie naszego dziecka co w dłuższym czasie nie przyniesie korzyści ani nam ani jemu. My staniemy się tym po prostu zmęczeni a dziecko zacznie się irytować i robić na złość.

Dlatego świetnym rozwiązanie jest zakup biurka z pełną regulacją. Takie biurko można ustawić odpowiednio nie tyko do wysokości każdej osoby ale również ustawić blat pod kątem, a więc w pozycji dla nich najwygodniejszej. Co ciekawe, w tej pozycji ciało samo układa się prawidłowo, co kończy się zawarciem pokoju między nami a dzieckiem.  Ponad to jest to inwestycja na lata, bowiem takie biurko będzie rosło razem z nim.

A czy wiesz jak ważne jest utrzymanie porządku na biurku? To nie tylko aspekt estetyczny. Sprawdź TUTAJ

Czy coś szczególnie dobrze zadziałało w waszym przypadku? Podzielcie się tym z innymi w komentarzu-)