Jak zacząć dzień pełen energii-4 zalety zimnego prysznica

Dzwoni budzik…dzwoni drugi raz…. za trzecim razem tez nie odpuszcza a ty ciągle przestawiasz go na 5 kolejnych minut. Znasz ten stan? Jeśli tak, zobaczmy co możemy z tym zrobić czyli jak zacząć dzień pełen energii.

 

Pierwszą rzeczą jest uświadomienie sobie po przebudzeniu, że muszę się podnieść z łózka jak najszybciej, bowiem każda kolejna minuta rozleniwia jeszcze bardziej. Gdy już wstaniemy, rozsuńmy zasłony lub żaluzje i wpuśćmy światło. To zablokuje produkcję przez nasz organizm melatoniny czyli hormonu pozwalającego nam zasnąć.

Dobrym nawykiem zaraz po przebudzeniu jest spacer 15-20 minut. Pozwoli nam się dotlenić, podnieć nieco ciśnienie i rozruszać mięśnie. Ja dzięki codziennym spacerom do przedszkola mam to zapewnione-)

Jak zacząć dzień pełen energii-4 zalety zimnego prysznica

Świetnym pomysłem jest też branie szybkiego zimnego prysznica. Ja stosuję tę zasadę już od dłuższego czasu. Znakomicie się sprawdza, gdy jestem po słabo przespanej nocy i potrzebuje energii z rana. Jednak najlepsze efekty uzyskamy po 1-2 tygodniach stosowania.

”Akademia_Pianina”

Jest wiele korzyści wynikających z brania porannego zimnego prysznica:

  • Jak już wspomnieliśmy, taki prysznic świetnie orzeźwia i sprawia, ze dzień zaczynamy z energią i mocą.
  • Pobudza krążenie krwi co ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie.
  • Przy dłuższym stosowaniu taki prysznic poprawia odporność. Jest to niemal lekka forma morsowania-)
  • Zimny prysznic dzięki pobudzeniu krążenia pomoże pozbyć się toksyn z organizmu co nieco odciąży organy wewnętrzne

Szukasz więcej? Zobacz mój kurs krzesania dobrych pomysłów

Zacznij, a potem pójdzie samo..

Najtrudniejszy jest pierwszy krok. Jeśli go jednak wykonamy, rezultaty odczujemy na własnej skórze-). Najlepsze w tym jest to ze zimne prysznice naprawdę działają, o czy mogę zaświadczyć ja sam-).

Ostatnio miałem przyjemność brać udział jako barman z moim barem trinkejo.pl na rodzinnej imprezie. Zebraliśmy ludzi z całej Polski i zorganizowaliśmy spotkanie. Wiele osób wtedy pytało mnie “Mariusz, skąd ty masz tyle energii?”.

Jednym z powodów są właśnie takie prysznice. gdy zaczynałem, to na samą myśl miałem gęsią skórkę, jednak korzyści jakie z niego wynikają, rekompensują te niedogodność z nawiązka-)

Jeśli zainteresował cię temat, zobacz też moje prezentacje na YouTube

Jak mieć więcej energii

Jest wiele powodów dla których warto zawalczyć o więcej energii. Jest też wiele sposobów, a jednym z nich jest zimny prysznic. poznaj jego zalety.

Published:
Modified: