Każde z nas kochani rodzice kiedyś nabywa w swoim życiu biurko dla dziecka. Jednak czy zastanawialiście się jakie powinno być idealne biurko? Oto rezultaty takiej ankiety:

Miejsce 1: Rozmiar-słowo klucz

Najwięcej rodziców zwraca uwagę na wielkość biurka w relacji do wielkości pokoju. Chodzi więc o to aby jedno biurko nie zajmowało połowy przestrzeni będącej do dyspozycji naszych małych geniuszy. Po chwili zastanowienia wydaję się to zupełnie naturalne. W świecie miniaturyzacji, coraz mniejszego budownictwa mieszkaniowego i rosnących kosztów staramy się zmieścić jak najwięcej na jak najmniejszej przestrzeni starając się przy tym nie zmarnować żadnej przestrzeni. Nie inaczej jest z biurkami dla dzieci.

Miejsce 2: Uwolnij wyobraźnię

Biurko nie może tez być zbyt małe. Stanowi ono centrum rozwoju wyobraźni naszych pociech, a te uwielbiają rysować, malować wyklejać, wycinać i upiększać świat wszystkimi kolorami tęczy….gdzie to wszystko zmieścić?-). Dlatego każde porządne biurko musi dawać wolność i swobodę tworzenia. Chodzi o to aby nie marnować czasu na szukanie miejsca na kolejne przybory, lecz skupić się maksymalnie na twórczości.

Miejsce 3: Cały mój świat w szufladzie.

Nie mniej istotne dla rodziców  przy wyborze idealnego biurka jest ilość miejsca w szufladach. Możliwość ich wysunięcia jest zaletą nie do przecenienia.  Podobnie jak dorośli mają stosy dokumentów, tak dzieci mają stosy swoich prac, zabawek i mnóstwa innych rzeczy, które trzeba przecież gdzieś pomieścić. Ilość ta z każdym miesiącem będzie rosła.

Miejsce 4. Mój ulubiony kolor to…

Nie bez powodu pokoje dziecięce są kolorowe. Często to ciekawe kolory wywołują uśmiech i chęć przebywania w swoim małym „M1”. Nie inaczej jest w przypadku biurka. Oprócz wyżej wymienionych cech musi ono przyciągać uwagę naszego dziecka. Jednak kolory to coś znacznie więcej. Kolory mają duży wpływ na psychikę naszego dziecka: różowy – tak lubiany przez dziewczynki, nastraja optymistycznie; żółty pobudza intelekt i sprzyja koncentracji; niebieski koi nerwy i nie bez powodu stosowany jest w terapii leków. Dlatego produkty w naszej ofercie dobieramy tak aby ich kolory miały najlepszy wpływ na najmłodszych.

”Akademia_Pianina”

Miejsce 5: Dopasuj się do mnie a nie odwrotnie

Najmniej rodziców zwróciło uwagę na możliwość dopasowania biurka do swojego dziecka. A przecież jest to punkt startowy. Wygodne biurko to przecież chęć nieustannego tworzenia bez ciągłego wiercenia się i poprawiania….to możliwość dostosowania jego położenia (wysokości, szerokości, długości) w zależności od czynności, jaką przy nim wykonujemy (rysujemy, odrabiamy lekcje czy gramy na komputerze).

Podsumowując, idealne biurko jest tak proste jak proste są wymagania dzieci. Z drugiej strony, jak widzimy, to szczegóły gwarantują o sukcesie rozwoju naszych małych geniuszy i wdrażają w życie słowo ‘ergonomia’. Dlatego zadbajmy o ich wygodę podczas nauki i zabawy.

Dlaczego pochylenie blatu jest tak ważne? Sprawdź TUTAJ