Dzisiejsze metody pracy coraz częściej pozwalają nam wykonywać obowiązki z domu. Dotyczy to zarówno osób zatrudnionych w korporacji na tzw. homeworkingu, lub freelancerów czyli osób wykonujących zlecenia najczęściej drogą internetową (np. nauczyciele online, copywriterzy, programiści). Dlatego też warto wydzielić sobie w domu miejsce które ułatwi nam pracę.

Najlepszym rozwiązaniem jest oddzielny pokój, jednak to już nie te czasy, kiedy budowało się wielkie wielopokoleniowe domy. Dlatego jeśli nie mamy tego komfortu, musimy znaleźć sobie własny kącik gdzieś indziej.

SYPIANIA

Sypialnia jest jednym z najmniej odwiedzanych pomieszczeń w ciągu dnia, co gwarantuje ciszę i spokój. Stawiając biurko warto od razu zwrócić uwagę na dobre oświetlenie. Miejsce przy oknie wydaje się więc najodpowiedniejsze. Będziemy również potrzebować niewielkiej przestrzeni  na dokumenty czy książki. Świetnie, jeśli da się je usadowić tuż przy biurku. Zadbajmy więc o jakąś małą i wygodną szafkę lub regał. Znakomicie sprawdzi się również mały kontener na kółkach. Można go łatwo wsunąć pod biurko lub umieścić obok niego. Dlaczego nie warto go stawiać po drugiej stronie pokoju, piszę o tym TUTAJ.

POKÓJ DZIENNY

Taki kącik można również urządzić w pokoju dziennym. Dodatkowo może on być ciekawym dodatkiem do aranżacji pomieszczenia, a my nie będziemy tracić kontaktu z pozostałymi domownikami szczególnie, gdy komputer jest nam potrzebny jedynie przez 2-3h w ciągu dnia. Pamiętajmy również o dobrej organizacji i porządku na biurku, gdyż nigdy nie wiadomo kto nas odwiedzi.

OŚWIETLENIE

Oświetlenie jest niezwykle istotne bowiem jest jednym z elementów warunkujących komfort naszej pracy. Najodpowiedniejsza jest lampa umożliwiająca regulację kąta padania światła. Możemy ją dostosować do każdych warunków. Warto również rozważyć czy chcemy taką lampę położyć na biurku (co przy małej powierzchni może nieco utrudniać pracę) czy może przykręcić do ściany.

”Akademia_Pianina”

 

Na koniec warto zadbać o drobne dodatki, które nadadzą naszemu stanowisku pracy dynamiki i życia. To przełoży się również na nasza motywację, gdyż znacznie lepiej się pracuje w miejscu które lubimy i które nam się podoba.