Ergonomia jest niezwykle istotna szczególnie dla dzieci i młodzieży. Jednak czy dobrze rozumiemy to słowo? Przyglądnijmy się nieco uważniej dlaczego jest to tak ważne.

Ergonomia określa optymalne (czyli najlepsze) warunki do pracy. Najlepsze czyli takie przy których nasza efektywność jest największa. Innymi słowy osiągami więcej w krótszym czasie…czyż to nie piękne? Mało tego. W dzisiejszych czasach jest to możliwe.

Współczesne dzieci robią już  wieku 3-4 lat bardzo wiele. Szkoła, praca domowa i rozwój dostarczany przez samych rodziców sprawiają, ze dzieci spędzają przy biurku w pozycji siedzącej więcej niż jest to wskazane dla ich zdrowia. Dlatego biurko musi stworzyć warunki, które zapobiegną lub zredukują szkody związane z takim trybem. To nie tylko przestrzeń na biurku ale też możliwość zmiany jego paramentów (wysokości, szerokości, długości) i dostosowania go do każdego wzrostu i wymagań.

Dlaczego nasze biurka potrzebują rosnąć?

Dzieci robią jedną unikalną rzecz, która towarzyszy im przez cale dzieciństwo: one rosną. Ku rozpaczy dorosłych ma to wpływ na ubrania i meble które zwykle tego nie potrafią. Dlatego stworzyliśmy ofertę biurek, które potrafią dotrzymać dzieciom kroku i mogą rosnąc razem z nimi. Wielu bowiem rodziców jest niewiadoma jak ważna jest prawidłowa postawa naszych dzieci podczas zabawy czy nauki. Konsekwencje tego zaniedbania mogą być naprawdę duże: od bólu głowy związanej z nieprawidłową pozycją szyi, poprzez napięcia mięśni które z czasem prowadzą do notorycznego bólu pleców i krzywizny. Jednak prawidłowa wysokość biurka to nie wszystko. Ważne jest również zagospodarowanie przestrzeni na jego powierzchni. Kiedy dzieci są jeszcze małe, potrzebują miejsca jedynie na kredki czy malowanki. Później pojawiają się komórki, laptopy, tablety czy książki. Dlatego dobre biurko można wyposażyć o dodatkowe elementy które zwiększają powierzchnię lub lepiej zagospodarowują dostępną przestrzeń. Dlatego stajemy na głowie aby produkty dostępne na cleverkid spełniały wszystkie niezbędne wymagania od warunków potrzebnych do prawidłowego wzrostu naszych dzieci po maksymalne wykorzystanie ich potencjału intelektualnego.

Blat biurka z możliwością pochyłu – twoje dziecko będzie ci wdzięczne

Dla niektórych prac takich pisanie poziome blaty wydają się wystarczające. Jednak możliwość ich pochylenia daje naszym dzieciom nie tylko świetną zabawę ale też możliwość przyjęcia pozycji bardziej zrelaksowanej. Przykładem jest czytanie. Nasze oczy meczą się najmniej gdy książka jest umieszczona w odległości około 20 cm od nich. Możliwość pochylenia biurka daje wygodę nie do przecenienia. Dziecko w takiej pozycji meczy się znacznie mniej, jest mu wygodniej a przez to jest skłonne czytać dłużej i chętniej. Rozwiązuje więc to główny problem jakim jest motywacja dzieci.

”Akademia_Pianina”