Czy zdarzyło wam się kiedyś być w miejscu w którym czuliście się po prostu źle i jak najszybciej chcieliście go opuścić? Lub odwrotnie-czuliście się u kogoś fantastycznie i za nic nie chcieliście się z stamtąd ruszać? Jak urządzić pokój ucznia aby miało więcej energii i było pozytywnie nastawione do świata?

Feng shui w pokoju ucznia

Feng Shui jest chińską sztuką aranżacji wnętrz, która zakłada, ze we wszechświecie jest energia życiowa zwana chi (czyt: czi). Ta energia może być negatywna lub pozytywna. Zadaniem Feng Shui jest tak urządzić mieszkanie aby umożliwić swobodny przepływ pozytywnej energii. Może ona być przerwana przez ostre kąty czy złe usytuowanie mebli.

Jak to robi specjalista?

Gdybyśmy chcieli poprosić specjalistę od Feng Shui aby pomógł nam zaaranżować nasze mieszkanie, w pierwszej kolejności cofnąłby się do naszej daty urodzenia, z której najważniejszy jest rok. W chinach każdy rok ma bowiem swoje znaczenie. Następnie, sprawdziłby on jaką jesteśmy osobą, aby dostosować mieszkanie jak najlepiej do nas samych. To właśnie Feng Shui może sprawić, że w domu zapanuje harmonia, radość i dobrobyt.

Dlaczego właśnie Feng Shui?

Feng Shui jest coraz popularniejsze np.  w Stanach Zjednoczonych gdzie wszechobecny stres wyniszcza ludzi. Dlatego właśnie mieszkańcy szukają nowych sposobów na to, aby w ich mieszkaniu zapanowały spokój i harmonia.

Sztuka Feng Shui narodziła się na długo przed jego powstaniem. Od wieków bowiem ludzkość szukała miejsc bogatych w wodę i osłoniętych od wiatru. Z czasem zaczęto to udoskonalać.

”Akademia_Pianina”

Jednak my sami również możemy zatroszczyć się o nasze mieszkanie, lub znaleźć odpowiedź na pytanie jak urządzić pokój ucznia. Wystarczy do tego odrobina zdrowego rozsądku i znajomość kilku podstawowych zasad, o czym w drugiej części artykułu. Zapraszam TUTAJ-)

A czy ty też wiesz jak stworzyć dobre warunki do nauki? Przeczytaj o tym TUTAJ