[vc_row equal_height=”yes”][vc_column][vc_column_text]Niestety trzeba to jasno powiedzieć: garbaci mają ciągle pod górkę. Zbagatelizowanie problemu w pierwszych latach naszego dziecka może odbić się  echem na całe jego życie. A przecież każdy rodzic chce aby nasze dziecko miało wszystko co najlepsze. Dbamy więc o fajne zabawki, dodatkowa płatna edukację a wciąż tak mało zwraca się uwagę na zdrowie naszych dzieci. Wady postawy wynikające z nieprawidłowych nawyków są jednym z problemów wciąż pomijanych.

Aby to lepiej wyjaśnić spróbujmy przytoczyć kilka przykładów, które świetnie obrazują temat.

Zacznijmy od bezpieczeństwa

Niewielu ludzi wie, ze prawidłowa postawa mocno wpływa nasz nastrój i pewność siebie. Grupa opryszków na ulicy rzadziej będzie ryzykować zadarcia z osobą która idzie pewnym, sprężystym krokiem, z wyprostowaną posturą i klatką wypiętą do przodu. Zupełnie inaczej sprawa się przedstawia, gdy ta sama osoba jest przygarbiona z pochyloną głową.

Pewność siebie

Zróbmy mały eksperyment. Spróbujmy przez pewien czas być przygarbieni. Zauważymy że zaczniemy mieć tendencje do narzekania i patrzenia na świat w ciemnych barwach. Prawidłowa postawa wzmaga optymizm, kreatywność i chęć rozwiązywania problemów. Wiedzą o tym wszyscy, którzy wiele już w życiu osiągnęli i często stosują te technikę, aby uzupełnić w sobie motywację do działania.

Samoprezentacja

Prawidłowa postawa już na starcie daje nam parę cennych punktów i pozwala być kilka kroków przed konkurencją. Przykładem jest choćby nawet rozmowa kwalifikacyjna o pracę. Tutaj pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne a bez pewnej, wyprostowanej postawy ciała nie ma szans na sukces.

”Akademia_Pianina”

Jak więc poradzić sobie z pierwszymi symptomami?

Aktywność fizyczna

Nasza postawa to często efekt prawidłowej pracy naszych mięśni, a te potrzebują aktywności fizycznej. Dbajmy więc o to aby naszym dzieciom nie brakowało ruchu. Musze przyznać że należę do grona tych szczęśliwców, którym przyszło zmagać się z problemem krzywych pleców u swoich dzieci. Dlatego mogę zarekomendować tutaj dwie aktywności. Pierwsza jest pływanie. Jednak z bardzie niesamowitych dyscyplin która daje narzędzie do wielu innych: żeglarstwa, surfingu czy kajakarstwa. Pływanie poza tym ze jest ogólnorozwojowe i bardzo często polecane,  świetnie wzmacnia plecy. Po kilku miesiącach uczestniczenia w zajęciach na basenie zauważyliśmy znaczną poprawę u naszego syna. Polecam koniecznie spróbować.

Druga to sporty walki. Tu muszę ostrzec: często starsze pokolenie utożsamia sporty walki z popularnym ‘mordobiciem’ i agresją. Jednak znakomita większość styli kładzie nacisk na zdrowe zasady ogólnospołeczne, takie jak uprzejmość, pomoc, szacunek, wytrwałość. Ja sam będąc karateką już kilkanaście lat muszę powiedzieć że nigdzie nie spotkałem takich super ludzi jak na wakacyjnych obozach sztuk walki. Jest to więc świetna forma aby nasze dzieci nie tylko wzmocniły ciało, ale też hartowały w sobie cechy, które zdecydowanie pomogą mu w życiu.

Pozycja podczas nauki

Zwróćmy uwagę w jaki sposób siedzi nasze dziecko podczas nauki. Często też winne jest nie ono samo lecz sprzęt, którego używa. Warto więc zwrócić uwagę na o aby krzesło było dostosowane do jego wzrostu i odpowiednio wyregulowane. Dobrym pomysłem jest też zainwestowanie w dobre biurko zdolne do regulacji we wszystkich płaszczyznach. Jednorazowy koszt może okazać się wyższy jednak takie biurko będzie służyć przez wiele wiele lat, dlatego ta inwestycja zwróci nam się wielokrotnie.

Zasięgnij porady specjalistów

Celowo użyłem tutaj liczby mnogiej, ponieważ dzisiaj specjalistą może być każdy. Dlatego jeśli zdecydujemy się na ten krok, warto zasięgnąć porady u 3-4 specjalistów aby porównać informacje. Trzeba wiedzieć, że wiedza jednych specjalistów zatrzymała się już wiele lat temu podczas gdy inni nieustannie jeżdżą na konferencje, czytają o nowych badaniach i wydają mnóstwo pieniędzy na to aby być coraz lepszymi. Warto szukać właśnie takich osób.

A z czym Twoje dziecko próbuje walczyć? Podziel się problemem w komentarzu i spróbujmy wspólnie znaleźć rozwiązanie. Tymczasem życzymy Wam wszystkim mnóstwa uśmiechu każdego dnia-)

PS Jeśli podoba wam się artykuł i chcielibyście otrzymywać więcej wartościowej treści, zapraszam na swojego newslettera poniżej.

Zachęcam również do zapoznania się z artykułem Dlaczego moje dziecko się boi TUTAJ Zwrócimy tu uwagę na emocjonalny rozwój.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]