[vc_row equal_height=”yes”][vc_column][vc_column_text]Ile razy dziennie Twoje dziecko słyszy słowa typu „wyprostuj się’, ‘nie garb się’? Ja też tak robiłem i zauważyłem dwie rzeczy. Po pierwsze, moje dziecko szybko się demotywowało do dalszej pracy. Rozpoczęte zadania z trudem zostawały ukończone a kolejne jeszcze ciężej przychodziły. Po drugie, dla mnie jako rodzica każdy dzień stawał się walką ze złymi nawykami mojego dziecka a tym samym podnosił poziom adrenaliny co nie było zdrowe ani dla mnie ani dla niego.

A gdybyśmy znaleźli sposób aby dziecko samo zechciało prosto siedzieć i tym samym rozwiązalibyśmy obydwa problemy?

Ja znalazłem takie rozwiązanie. Jest nim biurko z regulowanym blatem. Dlaczego to działa? O tym poniżej a tymczasem takie biurko możesz zobaczyć TUTAJ-)

WYGODA WIELE ZMIENIA

Na pierwszy rzut oka wielu osobom wydaje się, ze blat biurka ustawiony pod kątem jest bardzo niewygodny – nic bardziej mylnego. Wiedzą o tym doskonale architekci którzy swoje genialne projekty tworzą właśnie na skośnych powierzchniach. Wiedzą o tym również malarze. Czy widział ktoś portret malowany na płaskim blacie?

Wygoda podczas pracy jest bardzo ważna. To ona pozwala na przypływ genialnych pomysłów które często giną, gdy przy klasycznych biurkach jest nam niewygodnie i bolą nas plecy lub szyja.

”Akademia_Pianina”

Jednak dlaczego skośny blat rozwiązuje powyższe problemy?

Tak jak płaski blat nie pozwala na utrzymanie prawidłowej pozycji zbyt długo, tak skośny wręcz ją wymusza. Potwierdzają ten fakt również ortopedzi. Wierzcie mi, jest bardzo trudno się garbić, gdy nasze stanowisko pracy jest ustawione pod kątem kilkudziesięciu stopni.

CENA – CZY TO FAKTYCZNIE PROBLEM?

Trzeba jasno powiedzieć że biurko z uchylnym blatem to nie byle co i taki produkt nie należy do najtańszych. Jednak czy nie byłby świetnym pomysłem na urodziny lub jako prezent pod choinkę?

Gdy mój syn, gdy nauczył się jeździć na rowerze, marzył o takim prawdziwym ‘góralu’. Z kolei ja bardzo nie chciałem kupować tandety bo to ani wygodne, ani trwałe. Postanowiliśmy wiec ze na 6 urodziny zrobimy zrzutkę wśród wszystkich zaproszonych i zamiast kilku prezentów kupimy jeden droższy. Był nim wysokiej klasy rower górki a syn był prze szczęśliwy.

Takie zbiorowe zakupy są świetnym sposobem aby nie nadwyrężyć budżetu jednej osoby (wartość prezentu rozkłada się bowiem na kilka rodzin) a jednocześnie możemy być dumni że zaopatrzyliśmy nasze dziecko w naprawdę solidną rzecz na lata. Jedną z ciekawszych ofert jakie znalazłem jest MOLL

BIURKO REGULOWANE PRZEZ DOROSŁYCH KOCHANE

Często odwiedzając moich znajomych, którzy już takie burko nabyli, widuję przed nim nie  dzieci a ..ich samych. W praktyce okazuje się,  że świetnie się ono sprawdza również rodzicom, zwłaszcza tym, którzy muszą spędzać przed komputerem wiele godzin. Troszcząc się o nasze dzieci nie zapomnijmy zadbać też o nasze kręgosłupy bo kto będzie grał z naszymi dziećmi w piłkę czy jeździł na wakacje…

Zadbajmy o nasze zdrowie dbając o prawidłowa postawę również podczas naszej pracy.

Zobacz również TUTAJ na co wpłynie w przyszłości prawidłowa postawa. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]