Jak to było kiedyś?

Już nasi rodzice z nostalgią wspominali lata kiedy bawili się na podwórku od rana do wieczora-biegali za piłką zrobioną z gazety, bawili się w chowanego, podchody czy spędzali czas wspólnie przy ognisku…pamiętacie?

Niestety nasze dzieci nie mają tyle szczęścia. Ciągle rosnąca liczba zajęć, perfekcjonizm oraz świat przeniesiony do Internetu, który zjada coraz więcej czasu sprawiły, że ich cztery ściany ukrywają wszystko to co dla nich najważniejsze. Brak ruchu i nieodpowiednia pozycja podczas nauki lub gier na komputerze sprawiają ze krzywizna staje się niemal chorobą cywilizacyjną. Możemy temu jednak zapobiec. Oto plan działania:

Po pierwsze: prawidłowy balans pomiędzy nauką a zabawą.

Każde dziecko potrzebuje ruchu bowiem energia którą wytwarzają ich młode organizmy musi znaleźć gdzieś ujście. Dlatego zadbajmy o to aby nasze dzieci spędzały czas na świeżym powietrzu dłużej niż w świecie gier komputerowych. Ta inwestycja nigdy nie jest stracona

Po drugie: sprawmy aby nasze dziecko miało swoje miejsce

Własny pokój jest idealny, jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia choćby z powodu licznego rodzeństwa. Wtedy świetnym rozwiązaniem jest wydzielenie pewnej części pokoju wraz z biurkiem, które będzie tylko jego. Dzięki temu słowo ‘dom; nabierze w oczach dziecka jeszcze większego znaczenia.

Po trzecie: prawidłowa pozycja za biurkiem to klucz do sukcesu.

Czy zdarzają wam się bóle pleców czy szyi w wyniku długotrwałej pracy biurowej. Często przy tym zapominamy że nasze dzieci również nie są przed tym niczym chronione. Dlatego idealnie gdyby biurko i krzesło można było indywidualnie dopasować do wzrostu i wieku. To właśnie dlatego nasze biurka są tak popularne wśród osób ceniących wygodę elegancję i zdrowie. Sprawdź ile zyska twoje dziecko.

”Akademia_Pianina”