Muszę podzielić się z wami pewną refleksją i zapytać was co na ten temat sądzicie. Wielu z nas zastanawiało się kiedyś nad wyborem zawodu. Dziś pewnie cześć z nas zastanawia się nad zmianą pracy. Jednak na ile jesteśmy ograniczeni w swoim myśleniu? Zacząłem sobie to uświadamiać gdy przeczytałem ranking dobrze opłacanych zawodów i jestem nieco zaskoczony że nikt nigdzie nie mówił nam ze wybór głównego zawodu wcale nie oznacza to co sobie wyobrażamy.

Pospawajmy sobie pod wodą

Pokażę to na konkretnym przykładzie. Kiedyś były szkoły zawodowe (dziś chyba inaczej się to nazywa) o różnych profilach-choćby nawet spawacz. Gdy wyobrazimy sobie pracę spawacza, część z nas zobaczy pewnie tylko jeden obraz. Jednak jakie inne dyscypliny mogę połączyć ze spawaniem, aby sprawić by mój zawód w przyszłości był bardziej atrakcyjny i lepiej płatny?

Jeśli lubimy pływać, możemy zainteresować się nurkowaniem. Stąd już tylko jeden krok do spawacza podwodnego, który miesięcznie może zarobić nawet kilkanaście tys. złotych (z tego co wiem). Jest to jeden z wielu przykładów gdzie łącząc dwie dyscypliny otrzymujemy naprawdę fajny zawód…taki trochę niszowy. Fakt, trzeba włożyć w to trochę wysiłku ale lekko nie ma nigdzie.

Coś co przychodzi mi teraz do głowy jest połączenie programowania komputerowego z pasją fotografowania. Co nam wyjdzie? Byś może świetny sklep internetowy oferujący wysokiej klasy niebanalne tła do stron internetowych…kto wie…

Matematyka plus muzyka?

Gdy byłem w liceum, wysłano nas na zajęcia podczas których mięliśmy odnaleźć w sobie umiejętności, które pozwolą nam wybrać najlepszy dla nas zawód. Mnie wyszło, że jestem całkiem niezły w matematyce i muzyce. Pani prowadząca powiedziała, że niestety, zająć się mogę tylko jednym a drugie będzie moim hobby. Stanęło na tym że poszedłem na studia ekonomiczne, a nieco później grałem jeszcze zarobkowo w zespole muzycznym. Co prawda nie udało mi się połączyć obu umiejętności w jedną ale gdyby się tak zastanowić to pewnie coś bym teraz znalazł. No właśnie…gdyby się zastanowić….

Części z nas trudno jest stwierdzić czym interesuje się nasze dziecko. A może jest to wynik tego że spędzamy czas nie z nim a obok niego? Zobacz TUTAJ artykuł na ten temat

”Akademia_Pianina”